Reklama

Po Brzegi wątpliwości

Po Brzegi wątpliwości

24.04.2016
Czyta się kilka minut
Do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży zostały tylko trzy miesiące. Jednak dyskusja o miejscu, w którym mają się odbyć, wciąż trwa.
Campus Misericordiae, Brzegi koło Wieliczki, 21 kwietnia 2016 r. Fot. Piotr Tumidajski / FORUM
N

Nie ma powodu, aby odwoływać ŚDM – twierdzą przedstawiciele rządu. W miniony czwartek, w rozmowie z radiem RMF FM, wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński powtórzył, że impreza – w której może wziąć udział nawet 2 mln młodych – odbędzie się w miejscach planowanych do tej pory.

Takie zapewnienia to efekt wątpliwości dotyczących zabezpieczenia ŚDM. Kilkanaście dni temu wzmógł je raport Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, ujawniony przez telewizję TVN 24. Chodzi o Brzegi – najważniejsze miejsce imprezy, gdzie 30 i 31 lipca odbędzie się nocne czuwanie oraz msza z udziałem papieża. Eksperci wskazali tu wiele niedociągnięć, których konsekwencją może być zagrożenie życia lub zdrowia pielgrzymów.

„Duchowy” wymiar lokalizacji

Organizatorzy zapewniają, że nie lekceważą kwestii bezpieczeństwa. Na połowę maja zapowiadają ogłoszenie...

4804

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]