Reklama

Cały świat w Krakowie

Cały świat w Krakowie

15.02.2015
Czyta się kilka minut
Wciąż nie wiadomo, w którym miejscu Franciszek odprawi mszę dla uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. A czasu na przygotowanie coraz mniej.
Fot. Materiały prasowe Światowych Dni Młodzieży
G

Goście z całego świata zaczną przyjeżdżać do Polski już na tydzień przed rozpoczęciem centralnych wydarzeń ŚDM, zaplanowanych na 26–31 lipca 2016 r. Będą przyjmowani w diecezjach w różnych częściach kraju. Ich pozytywny odzew zaskoczył organizatorów. – Na tym diecezjalnym etapie spodziewamy się około 200 tys. uczestników, tymczasem wpłynęły już zaproszenia dla 400 tys. – mówi ks. Tomasz Kijowski, dyrektor biura prasowego Komitetu Organizacyjnego ŚDM.
Doświadczenie minionych lat pozwala zakładać, że uczestnicy nie przyjadą do Krakowa w jednym momencie, lecz będą docierać stopniowo, z każdym kolejnym dniem. Organizatorzy starają się podkreślać ten fakt i uspokajać mieszkańców przestraszonych wizją miasta sparaliżowanego na cały tydzień przez dwumilionowy tłum. Oś programu będą wyznaczać odbywające się na Błoniach wydarzenia centralne, takie jak uroczyste powitanie gości przez...

4870

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]