Reklama

Więcej czarów!

Więcej czarów!

11.03.2013
Czyta się kilka minut
Gdy Jarosław Kaczyński wszedł na mównicę z urządzeniem przenośnym, można było rzec głośno, że jesteśmy świadkami przełomu.
P

Prezes mógł nas latami śmieszyć i przestraszać, mógł wzruszać i zaciekawiać, mógł palić kukły czy prowadzić wobec demokracji działania oblężnicze na sposób tradycyjny i pojmowalny. Jednak prezes Kaczyński jako sztukmistrz, to najbardziej nieoczekiwana rola, w jakiej mógłby się przyśnić. Oczywiście, ów występ z tabletem wypadałoby odczytać jako próbę przebicia muru niechęci większości parlamentarnej, a ów tablet wniesiony na mównicę – jako zwykły podstęp i okrążenie wroga. Większości obserwatorów tak to opisujących umknęła jednak mina prezesa. A była to mina artysty estradowego, sposób zaś, w jakim mistrz pouczył publikę, by ta mniej hałasowała, jeżeli chce słyszeć, co jest grane, to był kamień milowy przepoczwarzenia się szefa PiS ze stratega w konferansjera.
Sytuacja wygląda dziś tak, że Jarosław Kaczyński jest jakby w połowie szołmenem czy może prezesem prowadzącym, w drugiej...

3134

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]