Reklama

Wiara Tischnera

Wiara Tischnera

02.03.2003
Czyta się kilka minut
Wykład Leszka Kołakowskiego, debata o wierze w „Jaskini filozofów”, spektakle młodych reżyserów i Msza w intencji Księdza Profesora odprawiona przez kard. Macharskiego - w Krakowie ogłoszono program III Dni Tischnerowskich.
T

Tematem przewodnim będzie myślenie religijne autora „Świata ludzkiej nadziei”. „Tischner jest znany przede wszystkim jako filozof, publicysta, miłośnik góralszczyzny - tłumaczy bp Tadeusz Pieronek (kierowana przezeń Papieska Akademia Teologiczna jest, obok UJ, PWST i wydawnictwa Znak, organizatorem Dni). - My chcemy zwrócić uwagę na Tischnera-księdza i teologa”. Tradycyjną konferencję naukową (9 maja) podzielono na dwie części. W pierwszej - „Wiara poszukująca rozumienia” - Karol Tarnowski będzie mówił o „Drogach potępienia - drogach zbawienia”, ks. Zdzisław Kijas o „Tischnera spojrzeniu do wnętrza Trójcy Świętej”, ks. Tomasz Węcławski o „Teologii łaski i wolności”, a Władysław Stróżewski o „Cierpieniu i miłosierdziu”. W drugiej - „Wiara ewangeliczna w Kościele” - wysłuchamy referatów ks. Henryka Witczyka („Tischner w Biblii zakorzeniony”), ks. HenrykaSeweryniaka („Żyć w Kościele...

2780

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]