Reklama

Walizki

Walizki

19.11.2012
Czyta się kilka minut
We Wrocławiu ciągle rozwiązywały mi się sznurówki...
W

W drodze z jednej festiwalowej imprezy na drugą zawsze w pewnym momencie któraś stopa postanawiała uwolnić się spod władzy buta i stopniowo realizowała to postanowienie. Przepraszałem towarzyszących mi przyjaciół, poprawiałem węzeł, po chwili – to samo. Jedynie podczas tańców w „Szajbie” nic podobnego się nie działo; ale tam tańczyło się właściwie nieruchomo, z uwagi na ścisk. Na koncercie The Bester Quartet nogi same przytupywały mną i wymachiwały, gdy siedziałem, co w oczywisty sposób prowadziło do kolejnego rozwiązania.

Festiwal nosił imię Brunona Schulza. Przygotowując fragmenty jego dzieła do ewentualnego głośnego czytania i interpretacji, zaznaczyłem i ten o znikającym Jakubie: „Przestaliśmy po prostu brać go w rachubę, tak bardzo oddalił się od wszystkiego, co ludzkie i co rzeczywiste. Węzeł po węźle odluźniał się od nas, punkt po punkcie gubił związki, łączące go ze...

3354

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]