Reklama

Turniej miast

Turniej miast

22.07.2013
Czyta się kilka minut
Dopóki jedynym przeciwnikiem Tuska było PiS, mógł on liczyć na to, że zmobilizuje przeciwników tej partii i wygra kolejne wybory. Pierwszym miejscem, gdzie logika „partii władzy” może ponieść porażkę, będą miasta.
Warszawa, 14 czerwca 2013 r. Fot. Witold Rozbicki / REPORTER
D

Donald Tusk włączył się w kampanię na rzecz odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Chyba niechcący. Wzywając do nieuczestniczenia w referendum, uczynił je de facto dodatkowym testem popularności rządu. Sprawił, że w dniu referendum będzie można bezkarnie głosować za odwołaniem prezydent Gronkiewicz-Waltz i przeciwko rządowi. Na tym nie koniec.
Przez wypowiedź premiera sprawa referendum warszawskiego stała się znacznie ważniejsza niż jego pierwotna stawka – rok rządów w stolicy. Dziś tylko skrajny formalista będzie uważał, że w referendum chodzi o to, jak będzie wyglądać końcówka tej kadencji. Stawka jest znacznie większa.
I nie tylko dlatego, że referendum wpisze się w przygotowania do kampanii wyborczych 2014 i 2015 r., że stanie się manifestacją niezadowolenia ze spraw wykraczających poza politykę warszawską. Ważniejsza stawka dotyczy trzech...

11840

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]