Reklama

Tragedia kultury doskonałości

Tragedia kultury doskonałości

04.09.2007
Czyta się kilka minut
To, co się stało w szpitalu w Mediolanie, to "przykład eugeniki, narzucającej swoje prawo naszej kulturze - stwierdził watykański dziennik "L'Osservatore Romano, komentując omyłkową aborcję zdrowej dziewczynki zamiast, jak chcieli rodzice, jej bliźniaczki z zespołem Downa.
D

Do tragedii w szpitalu św. Pawła doszło w czerwcu. Ginekolog, która przeprowadziła zabieg, wyznała, że ma czyste sumienie - poinformował brytyjski dziennik "The Times". Płody, które były identyczne, zmieniły swoje pozycje między ostatnim badaniem a operacją, a "tego nie można było przewidzieć" - mówi lekarka. Szpital nie poczuwa się do odpowiedzialności, bo nie stwierdzono "żadnych proceduralnych błędów". Włoska prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Matka bliźniaczek, która wraz z mężem zdecydowała się na usunięcie jednej z nich, powiedziała włoskiemu dziennikowi "Corriere della Sera", że jej życie legło w gruzach: "Ani mój mąż, ani ja nie możemy spać po nocach". Szczęście z powodu poczęcia bliźniaczek - powiedziała - obróciło się w koszmar. "Jesteśmy zrozpaczeni z powodu tej straszliwej pomyłki" - stwierdził jej mąż. Po tragedii ze śmiercią zdrowej...

4539

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]