Reklama

To samo w piątek, co i w świątek

To samo w piątek, co i w świątek

26.11.2012
Czyta się kilka minut
W zasadzie nic się nie zmieniło, jest tak, jak było, a co do przyszłości, to nawet może być jeszcze gorzej, niż kiedykolwiek było.
G

Gorzej, gdyż potęgę ludzkiego umysłu oddaliśmy na służbę tym, którzy mordowanie bliźnich rozwinęli na skalę przemysłową. Tego poprzednie wieki nie znały. Owszem, Jezus się narodził, żył parę dziesiątków lat, pracował jak każdy inny człowiek, no i jak każdy inny umarł – choć w okolicznościach potwornych, to niemniej często spotykanych.

Jednym słowem wygląda na to, że pobyt Jezusa na ziemi w zasadzie nie spowodował żadnego rewolucyjnego przewrotu, żadna gwałtowna zmiana nie nastąpiła. Nadal ludzie rodzą się i umierają, nadal wojują ze sobą i się kochają, wciąż się nienawidzą i czasami przebaczają, cierpią biedę i opływają w dostatki, a Kościoły, spadkobiercy Jezusa, też nie sprawują się lepiej od pozostałych organizacji życia społecznego. Też ze sobą wojują i końca tej wojny nie widać. Dalekie też do spełnienia pozostaje proroctwo Jeremiasza. Juda wciąż oczekuje pełnego „...

3414

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]