Reklama

open eyes economic summit 2019

To już koniec kryzysu

To już koniec kryzysu

12.08.2013
Czyta się kilka minut
Najgorsze za nami, możemy odetchnąć, przeżyliśmy długie lata marazmu, gospodarka powoli zaczyna się rozkręcać.
W

Wysoki wzrost, co prawda, na razie nam nie grozi, ale najważniejsze, że kryzys, wywołany w 2008 r. upadkiem amerykańskiego banku Lehman Brothers, podtrzymany w Europie bankowym krachem i zapaścią finansów publicznych, wreszcie odchodzi do historii.
Ta prognoza pochodzi z raportu opracowanego pod kierunkiem prof. Jerzego Hausnera, byłego wicepremiera i ministra gospodarki, obecnie zasiadającego w Radzie Polityki Pieniężnej. W raporcie stwierdzono, że niewielkiego ożywienia w polskiej gospodarce możemy się spodziewać już w drugiej połowie tego roku, a silniejszego – w pierwszej 2014 r. W trzecim kwartale 2014 r. wzrost dynamiki PKB ma sięgnąć aż ponad 4,5 proc., a potem ma być już tylko lepiej. Silnik gospodarki napędzi nie tylko eksport, który skutecznie ochronił nas przed recesją, ale i my – kupując i konsumując. Ostatnio strach przed utratą pracy mocno ograniczał nasze apetyty...

2266

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]