Reklama

To już koniec kryzysu

To już koniec kryzysu

12.08.2013
Czyta się kilka minut
Najgorsze za nami, możemy odetchnąć, przeżyliśmy długie lata marazmu, gospodarka powoli zaczyna się rozkręcać.
W

Wysoki wzrost, co prawda, na razie nam nie grozi, ale najważniejsze, że kryzys, wywołany w 2008 r. upadkiem amerykańskiego banku Lehman Brothers, podtrzymany w Europie bankowym krachem i zapaścią finansów publicznych, wreszcie odchodzi do historii.
Ta prognoza pochodzi z raportu opracowanego pod kierunkiem prof. Jerzego Hausnera, byłego wicepremiera i ministra gospodarki, obecnie zasiadającego w Radzie Polityki Pieniężnej. W raporcie stwierdzono, że niewielkiego ożywienia w polskiej gospodarce możemy się spodziewać już w drugiej połowie tego roku, a silniejszego – w pierwszej 2014 r. W trzecim kwartale 2014 r. wzrost dynamiki PKB ma sięgnąć aż ponad 4,5 proc., a potem ma być już tylko lepiej. Silnik gospodarki napędzi nie tylko eksport, który skutecznie ochronił nas przed recesją, ale i my – kupując i konsumując. Ostatnio strach przed utratą pracy mocno ograniczał nasze apetyty...

2266

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]