Reklama

Ładowanie...

Czy mamy już kryzys?

25.05.2023
Czyta się kilka minut
Stan polskiej gospodarki nie jest dziś ani tak dobry, jak przekonuje rząd, ani tak fatalny, jak chciałaby opozycja.
Budynek NBP w Warszawie, 17 maja 2023 r. Fot. Adam Burakowski / REPORTER
O

Od jakiegoś czasu serwisy ekonomiczne stały się przyjemną lekturą wyłącznie dla osób lubiących huśtawki nastrojów. Hiobowe wieści ze świata walut, dane o konsumpcji, produkcji czy polityce monetarnej – mieszają się tu systematycznie z wiadomościami, które mogą budzić nadzieję, że świat jednak nie pogrąży się w nowym Wielkim Kryzysie czy w jakiejś lżejszej wersji tamtej bolesnej katastrofy.

Najświeższy przykład tego przekładańca pochodzi ze statystyk GUS-u – który publikuje krzepiący komunikat o dynamice produktu krajowego brutto Polski w pierwszym kwartale tego roku, by tuż po tym dobić ekonomistów i komentatorów raportem o kolejnych spadkach – a właściwie załamaniu – sprzedaży detalicznej.

Nie kupujemy – to źle

Kwiecień był drugim z rzędu miesiącem, kiedy polskie wydatki w sklepach, na targowiskach czy w internecie zmalały rok do roku o 7,3 proc. Tego w...

8893

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/gospodarka

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]