Reklama

Ładowanie...

Tematy nie na felieton

19.04.2011
Czyta się kilka minut
Po dłuższym milczeniu, odzywając się właśnie na Święta, nie można nie zacząć od życzeń. Niech więc Wielkanoc będzie dla nas świętem nadziei, która nie znika, choć coraz mniej jakby na nią szans.
B

Bo przecież taka właśnie jest nadzieja wielkanocna od przeszło dwóch tysięcy lat: zwycięska w najdalszej perspektywie, a nieustannie poddawana próbie w każdym z nas i na każdej piędzi ziemi. I o tych próbach nie sposób nie mówić, choć coraz częściej są to sprawy trudne do udźwignięcia przez felietonistów. Żadnego nie wyłączając...

Uświadomiłam to sobie z całą ostrością, gdy w niedzielę 10 kwietnia słuchałam na Anioł Pański papieża Benedykta XVI zwracającego się do Polaków. Składał nam kondolencje z powodu rocznicy katastrofy smoleńskiej...

I było mi jakby wstyd. Pasterz całego świata, ogarniętego tylu tragicznymi doświadczeniami świata, w którym trwają wojny i kataklizmy, gdzie nie ustają tortury i zamachy, a śmierć z głodu wciąż jest masowa - ten pasterz poświęcił uwagę naszej traumie wyolbrzymianej i całkowicie skierowanej ku temu, aby...

2107

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]