Reklama

Ładowanie...

W „Tygodniku”

17.03.2013
Czyta się kilka minut
Dopiero co rozmawialiśmy przez telefon. Nie spodziewałam się, że mnie wyprzedzi.
Fot. Bogdan Krężel
T

Teraz przeglądam w myśli wszystkie wspomnienia od 1958 r., kiedy Marek Skwarnicki zawitał do wznowionego „Tygodnika” (chyba razem z Zygmuntem Kubiakiem) i wszedł w krąg, nazywany „młodą redakcją”, co oznaczało kolegów, którzy dopiero wtedy zawitali na Wiślną. To, co wybieram do zapisania, to tylko kilka stron z książki, jaka powinna powstać, biografii Marka pełnej rozdziałów, z których każdy zasługuje na pamięć. Myślę, że ktoś wcześniej czy później ją napisze. Na razie próbuję utrwalić coś, co przypomina zbiór fotografii i nagrań.
To Marek, który odpisuje na listy do autorów proponujących nam teksty, i jak my wszyscy myli się czasem, mieszając debiutanta z dojrzałym autorytetem w swojej dziedzinie. To Marek zjawiający się zawsze u ks. Andrzeja Bardeckiego na cotygodniowej „klice metafizycznej”, czyli zebraniu działu religijnego. I wreszcie to Marek rozpoczynający serię ankiet...

4532

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]