Reklama

Tę ranę można leczyć

Tę ranę można leczyć

30.05.2004
Czyta się kilka minut
Dotkliwość aborcji fałszują zarówno ci, którzy z powodów ideologicznych uważają istnienie syndromu poaborcyjnego za wymysł fundamentalistów katolickich, jak i sami wierzący, którzy nie łączą przesłania o grzechu z nadzieją przebaczenia.
A

Aborcja. Dramatyczne i pełne kontekstów słowo wiąże się zawsze z czyjąś tragedią. W ślad za nią idą zmiany w funkcjonowaniu małżeństwa czy rodziny i to nawet wielopokoleniowo. Pierwszym skutkiem, jaki powoduje, jest z reguły koniec związku: razem z dzieckiem usunięty zostaje również partner. Jeśli do rozpadu nie dochodzi, bo para wspólnie bierze na siebie winę i daje sobie szansę na nowy początek, to i tak nie będzie to już ten sam stan intymności, co przedtem. Innym skutkiem aborcji jest karanie się za to, co się stało - dotyczy to głównie kobiet, które w ramach “pokuty" pozostają samotne albo też nie nawiązują trwałych związków.

Nadzieja przebaczenia

Jak twierdzi wybitny terapeuta systemowy Bert Hellinger, “najważniejsze dla znalezienia rozwiązania wydaje się zerwanie z wyobrażeniem, że można zrobić coś w sposób...

6233

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]