Reklama

Taniec z agentem

Taniec z agentem

12.11.2007
Czyta się kilka minut
Na forum publicznym nie ma miejsca dla ludzi, którzy dla osobistych korzyści dali się złamać bezpiece.Ale zamiast pochopnie osądzać, przyjrzyjmy się im zbliska.
Z

Zaczyna się jak kryminał. Bartek obserwuje w pociągu mężczyznę, który wychodzi z przedziału, zostawiając marynarkę z telefonem w kieszeni. Telefon dzwoni. Bartek odbiera i zaintrygowany rusza tropem nieznajomego. Kim jest? Przed czym ucieka? Zanim się dowiemy, rozpocznie się inna opowieść. Bartek to miły i sprytny student, który pisze za pieniądze prace magisterskie, nie gardząc plagiatem. W życiu osobistym też pozostaje lekkoduchem. Jak się zachowa, kiedy wpadnie na trop afery, w której główną rolę gra były agent SB, do niedawna szanowany profesor, kochający mąż i ojciec? Możemy podejrzewać, że sprzeda informacje poczytnemu dziennikowi albo zacznie szantażować dawnego TW.

Bartek odnajduje mężczyznę z pociągu schowanego przed światem w bieszczadzkiej chacie. Tu zaczyna się jeszcze inny film, a właściwie wstrząsający monodram Jana Frycza. Mężczyzna opowiada...

4294

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]