Reklama

Ładowanie...

Tam są ludzie

29.06.2010
Czyta się kilka minut
Dworce kolejowe, pustostany, całe ich dzielnice to nie nasz świat. Bywamy tam, ale z musu, bo nic nas tam nie ciągnie. Isakiewicz pokazuje, że pośród nas żyją tacy, którzy tam idą z dobrej woli.
E

Elżbieta Isakiewicz, pisarka i reporterka "Tygodnika Powszechnego", pisarka i publicystka, napisała książkę pod tytułem, znamiennym - "Ulicznica". Książkę przerażającą. Stawiającą na głowie wszystkie nasze oczekiwania wobec reportażysty. Niebezpieczną, szczególnie dla dorosłych odbiorców, szukających potwierdzenia swoich, przemyślanych dokładnie, poglądów. Obrazoburczą, prowokacyjną, w oczywisty sposób nieprawdziwie malującą obraz naszego świata.

Ale, czy mogło stać się inaczej? Nie, skoro bohaterami reportaży są nieuleczalnie chorzy na raka starzy i młodzi, alkoholicy i różnego rodzaju nieuki (choć zdarzył się i pewien profesor, i pewna profesor aż z Oksfordu), z bożej łaski artyści, kryminaliści, narkomani i dilerzy, jakaś jedna czy dwie zakonnice, pewna prezydentowa, wyrodne matki i ojcowie, lumpenproletariusze i ich zdemoralizowane potomstwo, prostytutki...

4973

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]