Reklama

Szmini

06.04.2010
Czyta się kilka minut
Księga Kapłańska 9, 1 - 11, 47
L

Lud hojnie wspomagał budowę Namiotu Spotkania, rzemieślnicy oddali wszystkie swoje umiejętności. Kapłani studiowali księgi tak, iżby ofiary odpowiadały wymaganiom Najwyższego. Przez siedem dni przygotowywali się do złożenia pierwszej ofiary. Ósmego dnia - w tym miejscu wypada początek parszy - Bóg ukazał się swojemu ludowi i zamieszkał w Świątnicy. Arcykapłan złożył ofiarę z kozła. "Następnie Aron podniósł ręce w stronę ludu i pobłogosławił go. I zszedł po ukończeniu ofiary przebłagalnej... Mojżesz i Aron weszli do Namiotu Spotkania, potem wyszli stamtąd i pobłogosławili lud. Wtedy chwała Pana ukazała się całemu ludowi. Ogień wyszedł od Pana i strawił ofiarę całopalną... Widząc to cały lud krzyknął z radości i upadł na twarz". (9, 22-24) Bóg przyjął to, co mu lud ofiarował. Był powód do wielkiego uniesienia. Ale wesele nie trwało długo, bo zaraz potem przyszła śmierć. Ogień...

4729

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]