Reklama

Szlak pasterskiej mądrości

Szlak pasterskiej mądrości

20.12.2006
Czyta się kilka minut
A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co widzieli i słyszeli, jak im to było powiedziane.Łk 2, 20.
M

Mogli sprowadzić przeżycia nocy betlejemskiej do poziomu sensacji i ograniczyć się do rejestru nieistotnych szczegółów. Mogli zacząć się licytować, kto z nich naj­wcześniej usłyszał śpiew aniołów, kto zauważył światło, kto jako pierwszy dobiegł do miejsca narodzin. Tymczasem w ich reakcjach zaskakuje teologiczna głębia, gdy wracając na miejsce codziennego czuwania nad trzodą, wielbią i wysławiają Boga za wszystko, co mogli przeżyć w tę wyjątkową noc. Typowa reakcja prostych ludzi, którzy na życiowych wirażach nie chcą celebrować siebie, lecz kierują uwagę w stronę Boga niosącego wszelkie dobro.

Można by sobie życzyć, aby to samo pełne mądrości spojrzenie pasterzy wielbiących Boga stało się zwyczajną postawą także w polskich realiach. Aby na daleki plan zeszły zastępy tych, którzy potrafią z pasją przekonywać, że to oni mają w każdej dziedzinie największe...

1662

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]