Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Szczupak, Kocurek i bigos

Szczupak, Kocurek i bigos

07.05.2017
Czyta się kilka minut
Przyznać trzeba, że znajdujemy czasem chwile pocieszeń pośród mnogości rozczarowań, porażek twórczych, sklęśnięć, zapadnięć, zmiękczeń i zgąbczeń...
P

Pomiędzy stanami afazji i pustego gadulstwa, pomiędzy coraz rzadszymi chwilami umysłowej skoczności i coraz częstszymi momentami bezradnego drapania pazurkami, pomiędzy spacerami po polach elizejskich kultury a leżeniem na przychaciach izb pamięci, pomiędzy lizaniem ran, które wszyscy powinni całować, a slalomem między grzybami nuklearnymi życia codziennego.
Raduje nas, że oto wciąż są ludzie, którym los wyślizgał korę mózgowia znaczniej. Bardziej niźli nam, ludziom szarym szarością szczupaka po odfiletowaniu a podawanego co dzień Gospodarzowi na śniadanko, w sosie takoż szarym i z rodzynkami.

Jeśliśmy się już znaleźli w klimacie rodzimej garmażerki, rzec wypada na początek, że od lat wielu zajmujemy się eleganckim podawaniem bigosu. Staramy się, by bigos ów był przynajmniej ciepły. Każdy przyzna, że jest to zadanie trudne do uniesienia i doprawdy nie oczekujemy, by...

3930

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Wspomnieć należy przy tak zacnej okazji pitraszenia naszego jedynie słusznego w swej prawdzie bigosu, że nie masz ci dymu bez ognia i masz bigosu bez bez kapusty. Wszelkie buraki i buraczątka, które to mogłyby być błędnie kojarzone z niedouczonymi nieukami zasiadającymi za szerokimi stołami zostawiamy w piwnicy, żeby światła dziennego nawet pod zasłoną wiadomości publicznych nie oglądały i zabieramy się do ubijania kapusty, a potem gotowanie, gotowanie, gotowanie, czyli nudy. Jednakowoż nudy jak wiemy skądinąd potrzebujemy jak wody. I po wszystkim prędzej czy później będzie, góra panie w 2020 roku wszystko się wywróci i tyle będzie. I bigosu nie będzie, bo bigos też się skończy, bo wszystko się kiedyś skończy. Ale po bigosie będzie jedyny w swojej słusznej prawdzie jedynej popiół, a z popiołu o tylko sam feniks podnieść się potrafi.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]