Reklama

Sprzedani narzeczeni

Sprzedani narzeczeni

05.05.2014
Czyta się kilka minut
Kolejna odsłona „Projektu P” w Operze Narodowej: modne nazwiska i kompletny chaos.
Scena z baletu „Projekt P” Fot. Krzysztof Bieliński / TW–OW
M

Małżeństwo aranżowane tym się różni od autonomicznego – mówiąc prościej: małżeństwa z miłości – że przyszłych partnerów łączą w pary rodzice, uciekając się do pomocy swatów bądź wróżbiarzy. Uczucie przychodzi z czasem: a jak nie przyjdzie – cóż, siła wyższa – małżeństwa autonomiczne i tak rozpadają się częściej niż aranżowane.
W muzyce nie ma demokracji, więc się obejdzie i bez partnerstwa. Do takiego wniosku doszli zapewne organizatorzy „Projektu P”, cyklu spotkań z muzyką współczesną w TW-ON, którego bohaterami są polscy kompozytorzy debiutujący w dziedzinie teatru operowego. W zeszłym roku sytuacja wymknęła się nieco spod kontroli, bo Jagoda Szmytka i Michał Zadara stworzyli coś w rodzaju pamfletu na gospodarzy przedsięwzięcia, tymczasem Wojciech Blecharz wziął sprawę we własne ręce i sam zajął się inscenizacją swojej opery-instalacji.
W tym sezonie TW-ON podszedł do...

4596

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]