Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Sprawa Kwiatkowskiego: jak wyłaniać lepsze elity

Sprawa Kwiatkowskiego: jak wyłaniać lepsze elity

06.09.2015
Czyta się kilka minut
Praktyka „ustawiania” konkursów, choć moralnie wątpliwa, jest typowym sposobem wyłaniania polskich elit. Pytanie, czy naprawdę pomaga wybrać najlepszych.

„Dogadywanie kadrowe”, jak jeden z dziennikarzy nazwał „ustawianie” konkursów, o które podejrzewany jest prezes NIK-u Krzysztof Kwiatkowski, prawie nikogo nie dziwi ani nie oburza. Nawet prof. Magdalena Środa, etyczka z UW, uważa, że cała sprawa jest błahostką, świadczącą co najwyżej o nadgorliwości służb specjalnych, które w imię ślepych przepisów chcą zniszczyć ostatniego być może porządnego polskiego polityka.

Nie rozstrzygam, czy Krzysztof Kwiatkowski rzeczywiście złamał prawo – miejmy nadzieję, że sąd niebawem udzieli odpowiedzi na to pytanie. Opublikowane do tej pory fragmenty podsłuchów pokazują jednak, że prezes NIK-u bez większych oporów „wspierał” bliskich sobie kandydatów. Cóż w tym dziwnego – moglibyśmy spytać? W końcu praktyka „pisania” konkursów pod konkretne osoby, przekazywania im pytań konkursowych lub innych informacji istotnych z punktu widzenia rekrutacji...

3966

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]