Reklama

Lotnisko dla samolotów, nie dla patriotów

Lotnisko dla samolotów, nie dla patriotów

09.07.2018
Czyta się kilka minut
Sebastian Mikosz, były prezes LOT-u: Potrzebujemy nowego portu przesiadkowego, ale trzeba go budować z głową.
Port Lotniczy im. Chopina, Warszawa-Okęcie, maj 2017 r. STANISŁAW KOWALCZUK / EAST NEWS
A

ADAM PUCHEJDA: Centralny Port Komunikacyjny ma sens?

SEBASTIAN MIKOSZ: To konieczność. Jeśli nie zbudujemy nowoczesnego, taniego portu przesiadkowego w Polsce, nie wyrwiemy się z marginesu lotniczego Europy, w którym tkwiliśmy przez lata i z którego dopiero od niedawna udaje się nam wydostawać.

Tylko czy potrzebujemy nowego lotniska na 100 mln pasażerów?

Nie, potrzebujemy nowego portu przesiadkowego, który trzeba oczywiście budować z głową. Zgadzam się, że cała ta retoryka wokół CPK jako jednego z dziesięciu najlepszych portów świata, portu dla Polski, kolejnego srebra rodowego, nie wytrzymuje krytyki. Poziom debaty na ten temat jest godny pożałowania. Ale rozumiem też, że dyskusja o CPK nie ma charakteru lotniczego, tylko polityczny.

Trudno, by inwestycja za 40-50 mld złotych nie miała charakteru politycznego. Zwłaszcza jeśli jest to...

12139

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Szaleńczy rozwój jest passe. Kto pierwszy to pojmie ten wygra (ewentualnie "się ostoi"). Drapieżny kapitalizm / globalizm pożarł Amerykę (zwycięstwo Trumpa nie jest przypadkiem), przetacza się przez Europę (obecna fala populizmu) i jednocześnie "szuka frajerów" (Europa Wschodnia? Trzeci Świat?) którzy zachłysną się jego obietnicą. Charles Hugh Smith pisze: upatrywanie szczęścia w NIESKOŃCZONYM rozwoju na planecie, która ma SKOŃCZONE zasoby na pewno jest poważnym błędem, by nie rzec niedorzecznością.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]