Reklama

Emocjonalna łączność

Emocjonalna łączność

01.10.2018
Czyta się kilka minut
DOMHNAILL HERNON, inżynier: W świecie cyfrowym straciliśmy kontakt ze zmysłem dotyku. A przecież najlepiej mieć to wszystko razem – dźwięk, dotyk i obraz. My zajmujemy się pierwszymi dwoma.
MIMI; HADDON / GETTY IMAGES
A

ADAM PUCHEJDA: Słyszałem, że chce Pan teleportować emocje?

DOMHNAILL HERNON: O tak. Proszę pomyśleć o tym tak: dlaczego miałby pan zdezintegrować całe swoje ciało, przenieść je gdzieś indziej, a potem na nowo złączyć w całość, kiedy wystarczyłoby, żebyśmy zmierzyli nasze poczucie siebie i przesłali ten stan za pomocą zer i jedynek za pośrednictwem jakiegoś medium z prędkością światła? Po co tracić tyle energii, żeby teleportować obiekt fizyczny, kiedy wystarczy przesłać informację o obrazie, reprezentacji danej osoby?

Rozłożyć emocje na ciąg zer i jedynek, które prześlemy kablem?

Tak. Tworzymy właśnie technologię, którą można uznać za swego rodzaju emocjonalny łącznik między ludźmi. Oto przykład: jeśli pracujemy razem nad jakimś projektem i pan wysyła mi wiadomość tekstową o treści: „Dlaczego się spóźniasz?” z dodaną emotikonką, mogę z tego...

9444

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]