Reklama

Spór o homoseksualizm

Spór o homoseksualizm

03.07.2005
Czyta się kilka minut
Po lekturze obu tekstów widzę, że bez odpowiedzi pozostaje pytanie: co robić?.
K

Kościół w ocenie aktów homoseksualnych jest jednoznaczny, jak jednoznaczny jest w sprawach cudzołóstwa, nierozerwalności małżeństwa, związków niesakramentalnych, współżycia przed ślubem, zapłodnienia in vitro i mnóstwa innych zasad moralnych, które nie tylko są naruszane, ale ich pomijanie wchodzi do - jak się wydaje - powszechnie akceptowanego obyczaju. Wspomniana przez ks. Oko zasada, że Kościół potępia grzech, nie zaś grzeszącego, jest w praktyce trudna do zastosowania, bo "nosicielem" grzechu jest grzesznik i duszpasterz ma do czynienia z nim, a nie z grzechem in abstracto.

“Upadek obyczajów" nie może wpływać na nauczanie Kościoła, nie można zmienić ocen moralnych dlatego, że “wszyscy to robią". To, że mnóstwo ludzi kradnie, w niczym nie podważa przykazania “nie kradnij", statystyka cudzołóstw nie jest dowodem na zmianę moralnej konotacji cudzołóstwa, a...

2586

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]