Reklama

Spokój w rodzinie i dla rodziny

Spokój w rodzinie i dla rodziny

09.11.2003
Czyta się kilka minut
O “Ordynackiej" zrobiło się głośno przy okazji afery Rywina, gdy wpływowych działaczy stowarzyszenia wymieniono jako członków “grupy trzymającej władzę". Głośno było też, gdy inni jej działacze wyrażali niezadowolenie z rządów Leszka Millera, postulowali powołanie partii lub samodzielny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego i spoglądali z nadzieją to na Józefa Oleksego, to na Aleksandra Kwaśniewskiego.
N

Nadzieja ta przybierała na sile, gdy Miller wydawał się tonąć, a napięcia z Pałacem Prezydenckim nie ułatwiały mu życia. Ale Oleksy ani myśli porzucać SLD, a Kwaśniewski o prezydenckiej liście do PE już nie wspomina. W końcu uspokoiła się też “Ordynacka". Jej nowy (od 27 października) szef i zarazem wiceminister środowiska w rządzie Millera - Krzysztof Szamałek zapewnił, że “Ordynacka" nie tylko nie przekształci się w partię, ale jeszcze wystartuje do PE z list SLD. Teoretycznie Miller może odetchnąć z ulgą - konkurencji nie będzie. Ale politycy SLD już się obawiają, że “Ordynacka" powtórzy manerw przy wyborach do Sejmu.

Działacze stowarzyszenia chyba doszli do wniosku, że miast mozolić się nad budowaniem nowej partii lepiej zdominować już istniejącą. Przyjdzie im to tym łatwiej, że mogą w tym liczyć na poparcie Prezydenta, z którym są w lepszej niż premier...

1051

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]