Reklama

Ten trzeci

Ten trzeci

17.09.2013
Czyta się kilka minut
Powiem to bardzo wyraźnie – mówi Leszek Miller. – W tej kadencji żadnej koalicji PO-SLD nie będzie. W następnej? Być może, jeśli podpiszemy porozumienie w sprawie minimum programowego.
Leszek Miller podczas Kongresu Polskiej Lewicy, Warszawa, 16 czerwca 2013 r. Fot. Filip Błażejowski / FORUM
P

Podnosił się po najcięższych ciosach już tyle razy, że nawet najwięksi polityczni oponenci mówią o nim z szacunkiem. Były premier, były szef Urzędu Rady Ministrów, były minister pracy, były szef MSW, były sekretarz KC PZPR – znów twardo stoi na ringu. Według sondaży jest szefem trzeciej partii w Polsce. Przygotowuje ją do współrządzenia.
Kiedy siedzimy w jego sejmowym gabinecie, na zewnątrz demonstrują związkowcy. Miller patrzy na nich z uśmiechem aprobaty.
– Koledzy już dawno złożyli mnie w grobie, a wieko trumny przycisnęli wielkim kamieniem – mówi nagle. – Jak pan widzi, ciągle żyję.
Pytam, czy jego deklaracje o SLD walczącym o drugie miejsce były serio, czy miały tylko poprawić nastroje w partii.
– Serio, myślę, że mamy szansę. Jeśli Platformie będzie tak spadało, jak spada, przejmiemy część ich wyborców, szczególnie tych, którzy boją się PiS.
Czy...

13798

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]