Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Spadanie

Spadanie

12.08.2016
Czyta się kilka minut
Pierwszy dzień urlopu: ściana deszczu. Bez drzwi i okien. Najgorsze w deszczu jest pakowanie samochodu. I to, że nie chce ci się prowadzić. W ogóle najchętniej byś nie wyjeżdżał, tylko zawinął się w kołdrę i zasnął.
S

Sen jest taki: z P. i J. mamy spotkanie autorskie w jakiejś przytulnej restauracji. Nie przychodzi prawie nikt, poza kilkoma młodymi mężczyznami, którzy przynoszą swoje wiersze do oceny. Wiersze są straszne, a najstraszniejsze jest to, że to zrzynki z naszej twórczości. Atmosfera z minuty na minutę gęstnieje, na szczęście podają coś do jedzenia. Nad przystawkami zaczyna się dyskusja o związkach carpaccio z Karpatami – mówi się różne głupoty, byle nie rozmawiać o tym, co najbardziej interesuje przybyłych. Wszyscy są rozczarowani, ale dzięki elokwencji P. wydają się zadowoleni. Nagle jeden z młodych mężczyzn pyta: „No dobrze, a nasze wiersze?”.

We śnie są też akcenty polityczne: na stoliczku obok naszych tomików leży autobiografia J.K. Zaglądam do środka i ze zdumieniem odkrywam, że J.K. jest ojcem chrzestnym aż trójki dzieci L.W. Jest to jedyne ciepłe zdanie o L.W. w całej...

4129

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]