Reklama

Sojusz lewicy ideologicznej

Sojusz lewicy ideologicznej

19.08.2019
Czyta się kilka minut
Skupiając się na kwestiach światopoglądowych, zjednoczona lewica pozostaje w narożniku, który wskazał jej PiS. Skuteczny atak na partię rządzącą możliwy jest tylko dzięki czytelnemu i wiarygodnemu dla wyborców programowi socjalnemu.
Liderzy SLD, Wiosny i Razem, Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń i Adrian Zandberg, w marszu przeciwko przemocy, Białystok, 28 lipca 2019 r. MAREK MALISZEWSKI / REPORTER
K

Kiedy ogłoszono powołanie komitetu wyborczego Lewica, media obiegło zdjęcie maszerujących wspólnie Roberta Biedronia, Adriana Zandberga i Włodzimierza Czarzastego. Liderzy trzech najważniejszych ugrupowań składających się na komitet chcieli wysłać wyborcom czytelny sygnał: działamy wspólnie, animozje poszły w niepamięć. I to zarówno te niedawne, sprzed paru miesięcy, kiedy działacze i działaczki Razem krytykowali nowo powstałą Wiosnę za to, że nie jest prawdziwą lewicą, jak i sprzed kilku lat, kiedy te same zarzuty kierowali pod adresem SLD.

Wspólne zdjęcia i konferencje prasowe to jednak za mało, żeby przekonać elektorat, że programowe i światopoglądowe spory poszły w niepamięć.

Pierwsze pęknięcia na wizerunku zgodnie współpracującej lewicy pojawiły się zresztą bardzo szybko: niespełna tydzień po ogłoszeniu wspólnego startu w wyborach kilkadziesiąt osób zaangażowanych...

11900

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Porobiło się zabawnie. Dzisiejsza lewica jakby już nic nie miała do roboty, i jedynie sprawy obyczajowe leżą jej na sercu. Widocznie jej elita nie ma już żadnych problemów socjalno-bytowych (pozazdrościć) i żyje wyłącznie sprawami religii!, LGBT, feminizmu oraz emancypacji zwierząt. Sprawami socjalnymi za to zajmuje się PiS i na horyzoncie nie widać jak dotąd poważnej konkurencji.

Zadać sobie trochę trudu. dotrzeć do programu. Przeczytać. Spróbować zrozumieć. jeszcze raz przeczytać. może jeszcze da się zrozumieć. Nie wypisywać głupot, korzystając z prezesowego przekazu dnia.

Widocznie nie zrozumiales pan tekstu, bo oddałem w skrócie jedynie główną myśl artykółu. Tak, trzeba myśleć samodzielnie, a nie papugować media tzw. postępowe ☺

Oczywiście powinno być "artykułu"

Kłania się w tym miejscu cytat: "Bez zabezpieczeń społecznych oraz odrobiny równości ekonomicznej wolność nic nie znaczy" - N.Harari, „21 lekcji na XXI wiek”

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]