Reklama

Smak życia i smak nieśmiertelności

Smak życia i smak nieśmiertelności

15.05.2017
Czyta się kilka minut
Jezus powiedział do uczniów: „Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania...
J

Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze, Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie”.

Można spytać, po co Jezus prosi Ojca o kogoś jeszcze, kto byłby z Jego ludem, Jego siostrami i braćmi, dziećmi Boga? Czyżby sama obecność Syna Bożego i Ojca nie wystarczała? Rzeczywiście, Pan Bóg nie ma łatwego życia z ludźmi. Dlaczego się na taki los zdecydował, trudno odpowiedzieć, skoro nawet człowiek potrafi pomyśleć świat bez zła, grzechu, cierpienia. Teologowie na ten temat dorobili się obszernych traktatów.

Określanie Boga jako jednego w trzech osobach nie jest i nie musi być jedynym możliwym Jego opisem, definicją. A nawet gdyby taki obraz Boga był najdoskonalszy, to zawsze będzie też jednym z możliwych, niedoskonałym, bo stworzonym jednak...

3062

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]