Reklama

Skąd się biorą tarnobrzeskie dzieci

Skąd się biorą tarnobrzeskie dzieci

25.01.2016
Czyta się kilka minut
Oto miasto, w którym statystyczna kobieta rodzi mniej niż jedno dziecko. Miejsce jak cała Polska, tylko jeszcze bardziej.
Fot. Bogdan Myśliwiec / REPORTER
T

Taka scena też mogłaby się rozegrać w każdym zakątku Polski.

Ciasna, wypełniona po brzegi sala; przed grupą kilkudziesięciu osób człowiek w garniturze. To zwraca się do słuchaczy, to spogląda na projektor z wyświetlonymi statystykami. „Nie wiem, czy państwo wiecie, ale od lat nie przeprowadziliśmy reformy oświaty” – mówi, wywołując pierwsze pomruki niezadowolenia.

Później jest już tylko goręcej. „Ile dzieci jest zarejestrowanych na pobyt stały, czasowy na osiedlu Przywiśle?” – pyta retorycznie, by po chwili sam sobie odpowiedzieć: „Mamy trzy przedszkola w obrębie 400 metrów, a na osiedlu jest około 20 dzieci”.

Chwilę później rzuci jeszcze: „Demografia, proszę państwa, jest nieubłagana”.


CZYTAJ TAKŻE:

Dr Piotr Szukalski, demograf...

15668

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Szkoda miasta. W latach 90 było tam wszystko.

.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]