Reklama

Sfera prywatna nadal słaba

Sfera prywatna nadal słaba

27.07.2010
Czyta się kilka minut
Z Andą Rottenberg rozmawiał Piotr Kosiewski
P

Piotr Kosiewski: Instytucje prywatne w polskiej sztuce zaczynają odgrywać coraz większą rolę.

Anda Rottenberg: Nadal za małą. Polska jest dużym krajem i niebiednym. Tymczasem działa tu relatywnie niewiele galerii prywatnych i są one za mało wyspecjalizowane. Ale też decyzja o otwarciu galerii w Polsce wymaga dużej odwagi. Wiąże się z nieustannym podejmowaniem ryzyka.

Jaka jest tego przyczyna?

Do otwarcia galerii jest dziś niezbędny bardzo duży kapitał własny, bo jej działanie wiąże się ze znacznymi inwestycjami. Galeria to nie sklep z gadżetami - trzeba o tym pamiętać. To instytucja, która w działaniu jest bliska galerii publicznej. Przygotowuje się wystawy, wydaje publikacje, wiele wysiłku wkłada się w wypromowanie artystów. Dobra galeria uczestniczy w międzynarodowych targach sztuki, buduje...

6118

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]