Reklama

Ładowanie...

Anda Rottenberg: punkt zwrotny

Anda Rottenberg: punkt zwrotny

26.09.2020
Czyta się kilka minut
Anda Rottenberg: Ja należę do pierwszego pokolenia kobiet wykształconych, które nie budują swojego życia na karierze męża i generalnie na tym, że pierwszeństwo ma rodzina.
Anda Rottenberg. Fot. Wojciech Olszanka / East News
Anda Rottenberg / FOT. WOJCIECH OLSZANKA / EAST NEWS

Posłuchaj

P

Punkt zwrotny” to cykl rozmów w Podkaście Powszechnym o punktach zwrotnych w życiu i końcach, które stają się początkiem. Zaprasza Katarzyna Kubisiowska.

ANDA ROTTENBERG jest historyczką sztuki, krytyczką i kuratorką wystaw. Założycielka jednej z pierwszych niezależnych fundacji sztuki Egit, której celem było utworzenie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W latach 1993–2001 była dyrektorką Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, skąd odeszła w wyniku nacisków politycznych. Ostatnio była kuratorką wystawy „Perspektywa wieku dojrzewania. Szapocznikow – Wróblewski – Wajda” w Muzeum Śląskim (2018). Wydała m. in. autobiograficzną książkę „Proszę bardzo” (W.A.B. 2009), dzienniki „Berlińska depresja”  (Wydawnictwo Krytyki Politycznej 2018) i „Lista. Dziennik 2005” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej 2019) oraz wywiad rzekę „Rottenberg. Już trudno” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej 2014).

CZYTAJ TAKŻE: „Suma wszystkich pragnień” – rozmowa Piotra Kosiewskiego z Andą Rottenberg

Gościem poprzedniego odcinka cyklu była Ewa Woydyłło-Osiatyńska.

Muzyka: Lilo Sound / Running Backwards / filmmusic.io na licencji CC-BY

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie.

Słuchaj w: Spotify | Apple Podcasts | Google Podcasts | Lecton | RSS

O najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński i Krzysztof Story. A także autorskie cykleJagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

ZOSTAŃ PATRONEM PODKASTU POWSZECHNEGO NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter