Reklama

Anda Rottenberg: punkt zwrotny

Anda Rottenberg: punkt zwrotny

26.09.2020
Czyta się kilka minut
Anda Rottenberg: Ja należę do pierwszego pokolenia kobiet wykształconych, które nie budują swojego życia na karierze męża i generalnie na tym, że pierwszeństwo ma rodzina.
Anda Rottenberg. Fot. Wojciech Olszanka / East News
Anda Rottenberg / FOT. WOJCIECH OLSZANKA / EAST NEWS

Posłuchaj

P

Punkt zwrotny” to cykl rozmów w Podkaście Powszechnym o punktach zwrotnych w życiu i końcach, które stają się początkiem. Zaprasza Katarzyna Kubisiowska.

ANDA ROTTENBERG jest historyczką sztuki, krytyczką i kuratorką wystaw. Założycielka jednej z pierwszych niezależnych fundacji sztuki Egit, której celem było utworzenie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W latach 1993–2001 była dyrektorką Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, skąd odeszła w wyniku nacisków politycznych. Ostatnio była kuratorką wystawy „Perspektywa wieku dojrzewania. Szapocznikow – Wróblewski – Wajda” w Muzeum Śląskim (2018). Wydała m. in. autobiograficzną książkę „Proszę bardzo” (W.A.B. 2009), dzienniki „Berlińska depresja”  (Wydawnictwo Krytyki Politycznej 2018) i „Lista. Dziennik 2005” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej 2019) oraz wywiad rzekę „Rottenberg. Już trudno” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej 2014).

CZYTAJ TAKŻE: „Suma wszystkich pragnień” – rozmowa Piotra Kosiewskiego z Andą Rottenberg

Gościem poprzedniego odcinka cyklu była Ewa Woydyłło-Osiatyńska.

Muzyka: Lilo Sound / Running Backwards / filmmusic.io na licencji CC-BY

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.

Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz