Reklama

Sen o przyjaznej Rzeczypospolitej

26.06.2007
Czyta się kilka minut
Złe samopoczucie staje się naszą chorobą chroniczną. Upodobanie do doraźnych rozwiązań konfliktów - z tym w służbie zdrowia na czele - burzy coś tak z pozoru mało ważnego jak klimat społeczny.
J

Jest sobotni poranek, 23 czerwca 2007 r. W serwisie informacyjnym komunikat: strajk pielęgniarek i lekarzy zaostrza się. Miasteczko namiotowe pod Urzędem Rady Ministrów stoi, delegacja czterech pielęgniarek oczekująca od wtorku w sali URM na premiera dostała wezwanie do "zaprzestania okupacji" wraz z ostrzeżeniem, że może być w tym celu użyty przymus; lekarze zapowiedzieli akcję głodówek począwszy od środy.

Kiedy czytelnik weźmie do ręki ten numer "Tygodnika", sytuacja może być już inna. Coraz trudniej jednak ufać, że bardziej optymistyczna. Nie wskazuje na to ani jeden z sygnałów ustawicznie płynących od władzy. Wręcz przeciwnie, kolejne wystąpienia upływającego tygodnia pokazują niebywałą konsekwencję w przyjmowaniu jednego tylko założenia, z jakim władza, a przede wszystkim premier Jarosław Kaczyński, odnosi się do protestu świata medycznego. Założenie...

6546

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]