Reklama

Sen o przyjaznej Rzeczypospolitej

Sen o przyjaznej Rzeczypospolitej

26.06.2007
Czyta się kilka minut
Złe samopoczucie staje się naszą chorobą chroniczną. Upodobanie do doraźnych rozwiązań konfliktów - z tym w służbie zdrowia na czele - burzy coś tak z pozoru mało ważnego jak klimat społeczny.
J

Jest sobotni poranek, 23 czerwca 2007 r. W serwisie informacyjnym komunikat: strajk pielęgniarek i lekarzy zaostrza się. Miasteczko namiotowe pod Urzędem Rady Ministrów stoi, delegacja czterech pielęgniarek oczekująca od wtorku w sali URM na premiera dostała wezwanie do "zaprzestania okupacji" wraz z ostrzeżeniem, że może być w tym celu użyty przymus; lekarze zapowiedzieli akcję głodówek począwszy od środy.

Kiedy czytelnik weźmie do ręki ten numer "Tygodnika", sytuacja może być już inna. Coraz trudniej jednak ufać, że bardziej optymistyczna. Nie wskazuje na to ani jeden z sygnałów ustawicznie płynących od władzy. Wręcz przeciwnie, kolejne wystąpienia upływającego tygodnia pokazują niebywałą konsekwencję w przyjmowaniu jednego tylko założenia, z jakim władza, a przede wszystkim premier Jarosław Kaczyński, odnosi się do protestu świata medycznego. Założenie...

6546

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]