Reklama

Polka pierwszego kontaktu

Polka pierwszego kontaktu

02.07.2007
Czyta się kilka minut
Ta przeciętna ma około 40 lat, opracy wszpitalu marzyła od dzieciństwa inie wyobraża sobie innej. "Twarz polskiej pielęgniarki to twarz zmęczonej, dojrzałej kobiety - mówią w"białym miasteczku naprzeciwko Kancelarii Premiera.
Fot. ALINA GAJDAMOWICZ / Agencja Gazeta
Z

Zacinający wiatr targa folie pokrywające namioty. W strugach deszczu cierpliwie mokną policjanci oddzielający kordonem pielęgniarki od jezdni i Kancelarii Premiera. One same pochowały się w namiotach. Za chwilę, jak co godzinę, kiedy minutnik wskaże 19 minut po pełnej godzinie, i tak wyjdą, żeby patrząc na rządowe okna potrząsać plastikowymi butelkami wypełnionymi piaskiem i kamyczkami. Na razie jednak tylko nieliczne stoją pod drzewami i rozmawiają. Dwie kobiety w przeciwdeszczowych kurtkach i swetrach przyjechały z Opolszczyzny.

- Trzeba być przygotowanym na każdą pogodę - śmieją się. - To nie jest nasz pierwszy protest, więc wiemy, co trzeba zabrać.

Za chwilę jednak poważnieją. Obie pracują ponad 20 lat i czują się wypalone zawodowo. - Obraz polskiej pielęgniarki jest taki, że robi zastrzyk i potem siedzi w dyżurce przy kawie, a to przecież...

8934

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]