Reklama

Seksmisja

Seksmisja

17.05.2011
Czyta się kilka minut
Po dwóch dekadach hipokryzji i wątpliwych rozwiązań, zbliża się kolejna głośna debata światopoglądowa. Porozumienie w sprawie mówienia dzieciom o seksie jest konieczne. Tylko czy jest możliwe?
/rys. Joanna Grochocka
T

Trudno bez narażenia się komuś określić, czego ta debata miałaby właściwie dotyczyć. Edukacji seksualnej dzieci i młodzieży? Zaprotestuje konserwatywna strona sporu, która już w samej nazwie doszukuje się epatowania cielesnością. Zatem może wychowania do życia w rodzinie (tak nazywa się oficjalnie szkolny przedmiot)?

Druga strona powie wtedy o oderwaniu od rzeczywistości. Bo w rzeczywistości młodzi ludzie zaczynają współżycie seksualne już w podstawówkach.

- Proszę znaleźć jakiś kompromisowy opis, pomijając te dwie nazwy - życzliwie radzi "Tygodnikowi" jeden z ekspertów. - Edukacja w dziedzinie seksualności? Albo wychowanie w sferze miłości? - zastanawia się.

Stara-maleńka

Ponad podziałami są coraz bardziej alarmujące statystyki. A te wskazują na coraz wcześniejszą inicjację seksualną...

21728

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]