Reklama

Przed majestatem człowieka

Przed majestatem człowieka

13.11.2005
Czyta się kilka minut
Miałem szczęście być z nim blisko czterdzieści lat i mogę zaświadczyć, że nigdy nie skrzywdził człowieka - wspominał abp Stanisław Dziwisz. W katedrze na Wawelu odbyła się pierwsza sesja Trybunału Rogatoryjnego, który przesłucha świadków w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym Jana Pawła II.
Katedra na Wawelu, 4 listopada 2005
J

Jana Pawła II, czyli - jak czytamy w oficjalnych dokumentach Kościoła - “in saec. Caroli Wojtiła", czyli “w świecie: Karola Wojtyły". W prezbiterium katedry, na podwyższeniu przed ołtarzem postawiono stół obity zielonym suknem, na nim - złoty krucyfiks. Obok, na fotelu, złożono portret Jana Pawła II. W stallach i na krzesłach zasiedli kardynałowie Franciszek Macharski, Stanisław Nagy i Marian Jaworski, arcybiskupi i biskupi, kapituła katedralna oraz Senat reprezentujący Papieską Akademię Teologiczną, dziekani oraz przełożeni zakonów męskich i żeńskich. Proboszcz katedry, ks. Janusz Bielański, opowiadał dziennikarzom, że Jan Paweł II powtarzał podczas spotkań w Watykanie: “Janusz, ja codziennie jestem duchem w katedrze i modlę się za Polskę przed ołtarzem św. Stanisława".

Chór zaintonował Gaude Mater Polonia. Wybór był celowy: hymn głosi chwałę poprzednika...

9849

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]