Reklama

Sądny dzień

Sądny dzień

11.11.2013
Czyta się kilka minut
O to nadchodzi dzień, palący jak piec, a wszyscy zuchwali i czyniący zło będą jak słoma. Ten nadchodzący dzień spali ich – mówi Pan Zastępów.
N

Nie pozostanie po nich ani korzeń, ani gałązka” – mówi prorok Malachiasz o tych, którzy mu zarzucali, że bałamuci ludzi opowiadaniami o Bogu, co prawda, nie rychliwym, ale sprawiedliwym. Współwyznawcy Malachiasza, ci rozczarowani jego nauczaniem, mówili: „Nie warto służyć Bogu! Jaki pożytek z tego, że przestrzegaliśmy Jego poleceń i w smutku pokutowaliśmy. Tymczasem zuchwałych musimy uznać za szczęśliwych”. Trzeba przyznać, że wzorem Malachiasza i nam zdarza się ciskać gromy i narzekać, a nawet, idąc za wrogami proroka, po cichu złorzeczyć Bogu.
Sprawa wydaje się prosta. Jeśli chcemy, żeby ten świat nadal istniał, ze złoczyńcami nie ma się co cackać. Sami sobie winni, dla takich między nami miejsca nie ma. Skoro jednak jest prawdą, że ludzka sprawiedliwość nie zawsze, a raczej tylko czasami, jest w stanie dosięgnąć winnego, dobrze, że jest wszechmogący Bóg, jemu żaden grzesznik...

3609

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]