Reklama

Rozwody i dochody

Rozwody i dochody

02.10.2016
Czyta się kilka minut
Pieniądze z Funduszu Alimentacyjnego są dla nich nadzieją na lepsze życie. Nadzieją często złudną.
H

Historia zawsze wygląda tak samo: najpierw decyzja o rozwodzie, rozprawa w sądzie, przyznanie alimentów na dzieci. Później komornik staje u drzwi męża, który nie wykazuje dochodu, tak jak nie wykazywał wcześniej. Sąd wydaje decyzję o przyznaniu środków na utrzymanie dzieci z Funduszu Alimentacyjnego. Niewiele, najwyżej 500 zł.

W 2014 r. wypłacono 333,7 tys. takich świadczeń. Średnio 373 zł, o 11 zł więcej niż w roku 2013. Większość rodzin osób pobierających świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego nie ma dochodu bądź ma dochód bardzo niski w przeliczeniu na osobę; aż 25,8 proc. nie uzyskiwało jakiegokolwiek. Drugą co do wielkości grupę rodzin stanowiły te, których dochód nie przekraczał 252 zł na osobę (34,7 proc.).

Przez krótki czas rozbite rodziny żyją z zasądzonych pieniędzy. Ale potem pojawiają się problemy.

Ten sam rower

Ona mówi o nim...

13922

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]