Reklama

Rozwody i dochody

Rozwody i dochody

02.10.2016
Czyta się kilka minut
Pieniądze z Funduszu Alimentacyjnego są dla nich nadzieją na lepsze życie. Nadzieją często złudną.
H

Historia zawsze wygląda tak samo: najpierw decyzja o rozwodzie, rozprawa w sądzie, przyznanie alimentów na dzieci. Później komornik staje u drzwi męża, który nie wykazuje dochodu, tak jak nie wykazywał wcześniej. Sąd wydaje decyzję o przyznaniu środków na utrzymanie dzieci z Funduszu Alimentacyjnego. Niewiele, najwyżej 500 zł.

W 2014 r. wypłacono 333,7 tys. takich świadczeń. Średnio 373 zł, o 11 zł więcej niż w roku 2013. Większość rodzin osób pobierających świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego nie ma dochodu bądź ma dochód bardzo niski w przeliczeniu na osobę; aż 25,8 proc. nie uzyskiwało jakiegokolwiek. Drugą co do wielkości grupę rodzin stanowiły te, których dochód nie przekraczał 252 zł na osobę (34,7 proc.).

Przez krótki czas rozbite rodziny żyją z zasądzonych pieniędzy. Ale potem pojawiają się problemy.

Ten sam rower

Ona mówi o nim...

13922

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]