Reklama

open eyes economic summit 2019

Przystanek

Przystanek

13.11.2016
Czyta się kilka minut
W ośrodku księdza Jabłońskiego zatrzymują się ci, którym kiedyś powinęła się noga. Swoje miejsce pośrodku lasu w Czerwonym Borze nazywają domem.
Ksiądz Adam Jabłoński (pierwszy z prawej) przed założonym przez siebie ośrodkiem Fot. Archiwum ks. Adama Jabłońskiego
P

Przybija pionę, zbiera manatki i wysiada. Głośny śmiech, skórzana kurtka, markowe buty. Na imię ma Paweł. Ogolony, bo dzisiaj ważny dzień. Od wczoraj wszystkim mówił, że ma egzamin na prawko.

Wcześniej siedział na pasażerskim i opowiadał: – Trochę świata się zwiedziło. Byłem w Anglii, Francji, w Niemczech. W Anglii podobało mi się najbardziej. Inna kultura, inni ludzie. Tam nie ma jak tu, że zaraz się rwą do bitki. Pracowałem w różnych miejscach. Ale co z tego, jak większość kasy przepijałem. W końcu musiałem wrócić do Polski. Błąkałem się od kumpla do kumpla, od meliny do meliny. A daleko nie miałem, bo obok mojej klatki, dziesięć kroków w lewo, kumpel pędził pomarańczówkę, a dziesięć w prawo czekoladówkę. Spałem na przystankach, stadionach, w rowach. W końcu trafiłem do księdza.

Ksiądz jest w porządku – twierdzi Paweł. Dlatego teraz Pawła męczą wyrzuty sumienia. Bo...

12656

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]