Rozmowa z cieniem

Czy ludźmi nie stajemy się dopiero na tle tego, co nami nie jest? Co nam po byciu człowiekiem wśród innych ludzi?

Reklama

Rozmowa z cieniem

Rozmowa z cieniem

06.07.2020
Czyta się kilka minut
Czy ludźmi nie stajemy się dopiero na tle tego, co nami nie jest? Co nam po byciu człowiekiem wśród innych ludzi?
UDO BERNHART / ANZENBERGER / FORUM
P

Przebycie tej drogi zajęło jej ledwie 20 godzin. Zaczęło się nagle w poniedziałek wieczorem. Podniosła łeb znad miski i już nic nie było takie jak wcześniej. Ciało wygięte jak leszczynowy badyl, przednie łapy stawiane na skos, tylne wykoślawione i wyraźnie nieposłuszne. Była przerażona. Zrobiła kilka długości korytarza, a potem zawlokła się na kanapę i schowała pod kocem. Zapytałem doktora ­Google’a, specjalność weterynarz: „Kot chodzi jak pijany”. Ale odpowiedzi zbiły mnie z pantałyku, a i ona jakby się uspokoiła. Za to rano trzeba ją było wyciągać z szafy. Nie chciała już nawet wskakiwać na wyższe półki. Nie ruszyła śniadania. Leżała zwinięta w kłębek za stosem butów. W oczach miała popłoch.

Weterynarz najpierw nie mówił nic, a potem wyraźnie ważył słowa. Wreszcie wziął cążki i drżącym głosem wydusił: „Utnę jej teraz pazur, chciałbym zobaczyć dużo krwi”. Ale nie poleciała...

18767

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Errata do erraty: „Człowiek, Homo sapiens, istota żywa wyróżniająca się przekonaniem, że znane jej są przekonania innych istot żywych...”. Skąd Autor wie, że wieloryby i delfiny nie uważają się za wyjątkowe? Całkiem serio: dobry artykuł.

Piękny artykuł. Dziękuję.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]