Reklama

Rozdarł niebo i ziemię

Rozdarł niebo i ziemię

14.12.2020
Czyta się kilka minut
W adwencie śpiewaliśmy: „Niebiosa, rosę spuście nam z góry, Sprawiedliwego wylejcie chmury. Roztwórz się, ziemio, i z łona twojego wydaj nam, wydaj już Zbawcę naszego!”. Czyli obiecany przez Boga Zbawiciel nie przyjdzie spoza granic Wszechświata, ale Ziemia się „roztworzy” i wyda Zbawcę. To się już dokonało w Nazarecie i Betlejem.
P

Prorok Izajasz prosił Boga: „Obyś rozdarł niebo i zstąpił, a góry zatrzęsą się przed Tobą” – i Bóg spełnił jego prośbę. „Lud chodzący w ciemności ujrzał wielkie światło, a tym, którzy przebywali w mrocznej krainie śmierci, zajaśniało światło. Powiększyłeś radość, pomnożyłeś wesele! Rozradowali się przed Tobą jak radośni są we żniwa, jak się radują przy podziale łupów”. Tę radość z podziału łupów możemy sobie podarować, pamiętamy przecież, że ci „którzy za miecz chwytają, od miecza giną”. Zaś ta żniwna radość jest udziałem tych, których praca przyniosła „obfity owoc”. Oto po latach wojny wynegocjowano pokój. Po wielu badaniach rozpoczynamy produkcję nowego leku, albo: po wielu staraniach wuj wreszcie dał się namówić na odwyk itd.

W adwencie śpiewaliśmy: „Niebiosa, rosę spuście nam z góry, Sprawiedliwego wylejcie chmury. Roztwórz się, ziemio, i z łona twojego wydaj nam, wydaj...

2857

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]