Reklama

Rodzina na swoim

Rodzina na swoim

24.02.2014
Czyta się kilka minut
Analizując zachowanie Wiktora Janukowycza, warto pamiętać, że jednym z czynników, które trzymały go przy władzy, była ochrona majątku. Rezydencja pod Kijowem to tylko drobna jego część.
Wiktor Janukowycz z rodziną w 2010 r. Fot. UPG / REPORTER
W

W 2010 r., wkrótce po wygranych przez Wiktora Janukowycza wyborach prezydenckich, uwagę ukraińskich obserwatorów wzbudziła niewielka spółka MAKO, znana wcześniej głównie z projektów deweloperskich w Doniecku. W krótkim czasie kupiła ona dwa banki i kilka kopalni węgla kamiennego, stając się drugim pod względem wielkości potentatem w branży węglowej na Ukrainie; zajęła się też handlem produktami naftowymi. MAKO zaczęła również seryjnie wygrywać przetargi publiczne na dostawy dla przedsiębiorstw państwowych – i na budowę infrastruktury w związku z Euro 2012.
STOMATOLOG MILIONEREM
W ekspansji MAKO może nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jej właścicielem jest najstarszy syn prezydenta (dziś już eksprezydenta) Janukowycza, Ołeksandr. Ten stomatolog z wykształcenia w ciągu czterech lat rządów swego ojca stał się jednym z najbogatszych ludzi na...

5791

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]