Reklama

Róbta, co chceta

Róbta, co chceta

05.01.2015
Czyta się kilka minut
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz dwudziesty trzeci. Jej zagłuszanie idzie pełną parą.
Puszka wolontariusza 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Puszka wolontariusza 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy / fot. facebook.com/wosp
T

Tak, wiem, w końcu uczyliście się tego od nie byle kogo: żadne krzyki i płacze Was nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Zwłaszcza że gdy idzie o Jerzego Owsiaka, macie powody, żeby się z nim nie zgadzać. Ideowo nie jest Wam po drodze, a w ostatnim roku nieraz puszczały mu nerwy i kłócąc się z Wami sięgał po analogie, na które w debacie publicznej nie powinno być miejsca – fakt, że mówimy o jednym z najbardziej atakowanych uczestników tej debaty, nie ma tu nic do rzeczy. Piszę więc do Was bez wiary, że zdołam coś wyperswadować; bardziej z przekonania, że milczenie byłoby niestosowne.

Rzecz w tym, że Wam się udało: że spotykam coraz więcej ludzi, którzy mówią, iż „nie dadzą na Owsiaka”, bo coś jest z nim nie w porządku. Pytani, co, nie potrafią oczywiście powiedzieć (Wy też nie potraficie – zarzut, że w zarządzie fundacji zatrudniona jest jego żona, nie...

1888

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dzięki, bo traciłem wiarę, że kościół jest dla wszystkich

Kościół znalazł wyjście doskonałe na zarzut, że WOŚP pomaga, a oni nie. jak to, przecież jest Szlachetna Paczka, na czele której stoi ksiądz i o której głośno w wielu mediach, zwłaszcza katolickich. Jeżeli obie organizacje działają na rzecz potrzebujących, chwała im za to, ale jeśli zaczynie się między nimi niezdrowa rywalizacja - charytatywny cel zatraci swój sens.

Smutne to, że torpeduje się próby niesienia pomocy, nawet jeśli te próby nie są pozbawione błędów. Wiem, że łatwo krytykować; łatwo również dać się wpędzić w sferę niepewności, co skutkuje podejrzliwością, szukaniem na każdym kroku zagrożenia, "przekrętu". Cieszmy się, że są inicjatywy skierowane na niesienie pomocy; są one różne, ale czy jedna jest lepsza, inna gorsza? To już kwestia osobistych preferencji, analiz, sympatii. Oczywiście inicjatywa musi być realizowana zgodnie z prawem. Powtarzam - cieszmy się, że chcemy pomagać i możemy przyłączyć się do różnych inicjatyw, bez nawoływania i przekonywaniu, która inicjatywa lepsza, która gorsza. Ja np. pomogłem finansowo ubogiej rodzinie; z tego jestem dumny i również czuję się częścią społeczności niosącej pomoc. POMAGAJMY gdy jest ku temu okazja, dzielmy się z innymi pozdrawiam

I co z tego ze Jurek weźmie te parę tysiaków w skali roku z puszek, do swojej "kieszeni". Należy mu się! Robi coś, co nikomu się w Polsce ba na świecie nie udało! Ważne są efekty! a Jurkowi akurat efektów swojej działalności nikt nie zarzuci, bo zrobił tyle dobra dla dzieciaków, rodziców i lekarzy. Gdyby nie On i Orkiestra to polskie szpitale nigdy by nie kupiły takiego sprzętu z pieniędzy NFZ.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]