Reklama

Ładowanie...

Róbmy swoje

22.09.2009
Czyta się kilka minut
Jeszcze bardziej niż różnorodność i wysoki poziom filmów konkursowych, cieszy sam werdykt jury, który można uznać za drogowskaz dla polskiego kina: nie schlebiajmy niskim gustom, nie kopiujmy cudzych wzorów, ale też nie zamykajmy się w artystowskiej niszy.
N

Nagrody Festiwalu

Jury 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w składzie: Krzysztof Krauze (przewodniczący), Ewa Braun, Bogdan Dziworski, Zbigniew Hołdys, Andrzej Jakimowski, Dominika Ostałowska, Anda Rottenberg, przyznało nagrody:

ZŁOTE LWY - "Rewers", reż. Borys Lankosz

SREBRNE LWY - "Wojna polsko-ruska", reż. Xawery Żuławski

NAGRODA SPECJALNA JURY - "Las", reż. Piotr Dumała

REŻYSERIA - Wojciech Smarzowski za "Dom zły"

SCENARIUSZ - Łukasz Kośmicki i Wojciech Smarzowski za "Dom zły"

DEBIUT REŻYSERSKI - Katarzyna Rosłaniec za "Galerianki"

ROLA KOBIECA - Agata Buzek za "Rewers"

ROLA MĘSKA - Borys Szyc za "Wojnę polsko-ruską"

DEBIUT AKTORSKI - Filip Garbacz za "Świnki"

...

11725

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]