Reklama

Rekolekcje Wielkopostne z abp. Grzegorzem Rysiem (2)

Rekolekcje Wielkopostne z abp. Grzegorzem Rysiem (2)

07.04.2020
Czyta się kilka minut
Zobacz Chrystusa ukrzyżowanego, nie tylko zobacz, ale kontempluj to, co widzisz [WIDEO]
Abp Grzegorz Ryś podczas wygłaszania Rekolekcji dla Łodzi, 6 kwietnia 2020 r. Kadr z nagrania na youtube'owym kanale Archidiecezji Łódzkiej
Abp Grzegorz Ryś podczas wygłaszania Rekolekcji dla Łodzi, 6 kwietnia 2020 r. Kadr z nagrania na youtube'owym kanale Archidiecezji Łódzkiej
T

Tegorocznym Rekolekcjom dla Łodzi ks. abp Grzegorz Ryś przewodniczy w swojej domowej kaplicy. Nauki rekolekcyjne oparte są o tekst tegorocznego orędzia Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post. Codziennie, przez cztery kolejne dni Wielkiego Tygodnia będziemy w serwisie „Tygodnika Powszechnego” udostępniać kolejny odcinek.

„Mamy obraz Boga, który ma nas prowadzić do oczyszczenia i do zbawienia. Jaki obraz Boga? Tego, który wydał samego siebie za mnie. Wydał na krzyż. To jest bardzo ważne: Bóg w Jezusie Chrystusie sam siebie wydaje. Ten krzyż, na którym wisi, nie jest żadną zasadzką w którą wpadł. Krzyż jest wybrany przez niego. Wisi na krzyżu, bo siebie samego wydał. W wolności. To jest jego wybór” - mówi w drugiej części rekolekcji abp Ryś.

Nagranie udostępniamy za kanałem YouTube Archidiecezji Łódzkiej.

W kanale YouTube Archidiecezji, na kanale TVP Łódź oraz w serwisie „Tygodnika Powszechnego” także transmisja na żywo liturgii Triduum Paschalnego:

  • Liturgia Wieczerzy Pańskiej, czwartek o godz. 19.00
  • Liturgia Męki Pańskiej, piątek o godz. 19.30
  • Liturgia Wigilii Paschalnej, sobota o godz. 21.00

Przeczytaj także:

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Arcybiskup metropolita łódzki, wcześniej biskup pomocniczy krakowski, autor rubryki „Okruchy Słowa”, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Doktor habilitowany nauk humanistycznych...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Grzesiu bardzo ciekawe. Tylko że cytuje ci coś z listu św. Piotra - Wszystkich szanujcie, braci miłujcie, Boga się bójcie, czcijcie króla!. I teraz jest pytanie czy tym masz racie czy Piotr. Jak wiesz Grzesiu kościół przyjął filarowe nauczacie, które wprowadził do fundamentu. Opracował klucze poznania w Chrystusie , które są podtrzymywane przymierzem w Chrystusie. Czyli dla Boga jest to sposób doświadczania ludzkości w Bogu. Bo jako gatunek wybraliśmy sobie nauczanie. Klucze poznania Boga. Sposoby ingerencji w ludzkość. Podobnie apokalipsa jest tekstem dotyczącym gniewu Bożego. Czyli apokalipsa (fundamentalna nauka kościoła) każdy wierny może wyrzucić do śmieci bo to już nie aktualny tekst (Bóg jest w końcu nieskończoną miłością) bo tak sobie postanowiłeś. Chciałbym ci przypomnieć, że w kościele jesteś arcypasterzem. I prowadź tak swoje stadko, żeby uczyć ludzi dojrzałej wiary. Nie podmywaj fundamentów, które sobie wybraliście. Nie bać możemy się tego czego niema, bo po tamtej stronie , ktoś może mieć kłopoty. A pasterze są odpowiedzialni za nauczanie i biorą za to odpowiedzialność przed Bogiem. Każdy kto zna Boga wie jakie ma oblicze. Bo różnie doświadcza swój umiłowany lud.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]