Reklama

Rekolekcje Wielkopostne z abp. Grzegorzem Rysiem (1)

Rekolekcje Wielkopostne z abp. Grzegorzem Rysiem (1)

06.04.2020
Czyta się kilka minut
Pustynia jest miejscem spotkania Boga z nami! [WIDEO]
abp Grzegorz Ryś / fot. Michał Woźniak / East News
abp Grzegorz Ryś / fot. Michał Woźniak / East News
T

Tegorocznym Rekolekcjom dla Łodzi ks. abp Grzegorz Ryś przewodniczy w swojej domowej kaplicy. Nauki rekolekcyjne oparte są o tekst tegorocznego orędzia Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post. Codziennie, przez cztery kolejne dni Wielkiego Tygodnia będziemy w serwisie „Tygodnika Powszechnego” udostępniać kolejny odcinek.

„Mówi się, że Pieśń nad Pieśniami dla Biblii jest tym, czym było Święte Świętych dla Świątyni. To tekst o miłości bardzo erotycznej, tam nie ma mowy o rodzinie, o małżeństwie, o dzieciach, o odpowiedzialności. Nie, nie, tego tam nie ma, tam jest po prostu fascynacja mężczyzny kobietą i odwrotnie. I to jest tekst na rozważanie Paschy. Wykrzeszemy z siebie doświadczenie takiej miłości, potrafimy w ten sposób w ogóle myśleć, mówić?” - pyta w pierwszym odcinku abp Ryś.

Nagranie udostępniamy za kanałem YouTube Archidiecezji Łódzkiej.

W kanale YouTube Archidiecezji, na kanale TVP Łódź oraz w serwisie „Tygodnika Powszechnego” także transmisja na żywo liturgii Triduum Paschalnego:

  • Liturgia Wieczerzy Pańskiej, czwartek o godz. 19.00
  • Liturgia Męki Pańskiej, piątek o godz. 19.30
  • Liturgia Wigilii Paschalnej, sobota o godz. 21.00

Przeczytaj także:

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Arcybiskup metropolita łódzki, wcześniej biskup pomocniczy krakowski, autor rubryki „Okruchy Słowa”, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Doktor habilitowany nauk humanistycznych...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]