Reklama

Rada

Rada

28.12.2009
Czyta się kilka minut
Zaczął się właśnie rok, który kończy się zerem. Pewien znajomy numerolog powiedział mi kiedyś, że w latach kończących się zerem wydarza się zawsze pewna niezwykła rzecz, ale na śmierć zapomniałam jaka. Wiem tylko, że w tym roku wydarzy się rzecz nie tyle niezwykła, co koszmarna - kampania wyborcza.
T

Tak sobie myślę, że partia, która chce wygrać wybory, powinna być w takim roku ostentacyjnie dyskretna i elegancka. Może uchwalić jedną lub dwie malutkie uchwałki, miłe dla ludzi zmiany, ale poza tym zachowywać się tak, jakby jej nie było. A tamta druga partia, konkurencyjna, niech się miota, bluzga, rzuca wyzwiskami, mąci, prowokuje, wszczyna awantury, szaleje. Zwycięstwo tej miłej będzie wtedy większe i znacznie tańsze.

To taka moja dobra rada na rok kończący się zerem.

Ratunek

W rozpoczynającym się roku, jeżeli wcześniej zdołamy ustalić, czy grozi nam nadmierne ocieplenie, czy nadmierne ochłodzenie, można by zastosować następujący środek zaradczy. Byłby to pas z ludzi, trzymających się za ręce, obiegający całą kulę ziemską. Tam, gdzie jest pustynia, ludzie zamiast stać, siedzieliby na wielbłądach, a ...

1641

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]