Puścić życie

Każda i każdy z nas ma w sobie dziecko-niemowlę, które zgodnie z nauką Jezusa może przyjąć Królestwo Boga. Zawsze i wszędzie.

Reklama

Puścić życie

Puścić życie

26.10.2020
Czyta się kilka minut
Każda i każdy z nas ma w sobie dziecko-niemowlę, które zgodnie z nauką Jezusa może przyjąć Królestwo Boga. Zawsze i wszędzie.
Cmentarz Stary w Kielcach, 2014 r. ROMAN PACH / FORUM
D

Deszcz padał od czterech dni, a pandemia trwała ponad pół roku. Niewielką pociechę dało nawet to, że ­Polka wygrała Rolanda Garrosa – ta informacja szybko zniknęła ze stron największych internetowych portali, zastąpiona przez inną: Stadion Narodowy zamienia się w polowy szpital. Zaczynałem żałować, że nie przechorowałem tego świństwa w lipcu albo w sierpniu. Jakby co, gdyby się okazało, że jestem z tych, co mają cięższe objawy, jeślibym zaczął się dusić albo miał gorączkę powyżej 40 stopni, przyjęliby mnie spokojnie do najlepszego szpitala. Nie jeździłbym karetką tam i siam przez kilka godzin, jak – donoszą skwapliwie media – teraz się robi.

Zapatrzyłem się w okno – mżawka wcisnęła się między bloki, szara przesłoniła szare. Nawet sumaki, zwykle płonące o tej porze roku, przygasły, oblepione wilgocią. Ciężkie krople powoli, lecz nieubłaganie odrywały się od liści i znikały...

12984

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Napisz wprost, kiedy zaczyna się dziecko-niemowlę, które zgodnie z nauką Jezusa może przyjąć Królestwo Boga? Czy od razu po połączeniu plemnika ojca z jajkiem matki to już dziecko-niemowlę? Czy płód bez mózgu w łonie matki nie zdolny do życia po urodzeniu to dziecko-niemowlę, które zgodnie z nauką Jezusa może przyjąć Królestwo Boga. Spór o aborcję dotyczy tych pytań Panie doktorze habilitowany. Proszę o odpowiedź.

Ten tekst nie dotyczy sporu o aborcję.

@Kizak w niedziela, 01.11.2020, 08:17. Na pewno tego? A nie "pełni praw reprodukcyjnych", czyli pozostawienia kobiecie decyzji, co ma zrobić ze swoją ciążą bez względu na kondycję płodu?

"o świętości ludzkiego życia" od momentu kiedy plemnik połączy się z jajeczkiem - o to pier^dzielenie w gruncie rzeczy ta awantura - a p. P. Sikora bez zaskoczenia, jak zwykle po swojemu próbuje mądrość duchowości Wschodu przykleić do ewidentnej głupoty doktryny katolickiej

Toż to poemat prawie...Chyba do 30 tki czujemy się nieśmiertelni prawie ( mi też się zdarzyło po nieudanej ewolucji na nartach i otrzepaniu ze śniegu stwierdzić" jestem niezniszczalna"...) Teraz rzeczywiście w "drugiej fali" pandemii dużo więcej myślę o śmierci ( podczas " pierwszej fali" to raczej bunt i niedowierzanie...), ale być może wiąże się to z jesienią, zamieraniem przyrody ( ale nie śmiercią jak wiadomo, na wiosnę świat przyrody zmartwychwstanie:) Ale lęk przed śmiercią pojawił się też, kiedy pojawiło się w domu dziecko, żeby być dla niego, nie zostawić go za wcześnie, wzmożony lęk również przy zmianie pracy, związanej z tysiącami kilometrów na naszych polskich, mało bezpiecznych drogach. No cóż, trzeba z tym lękiem żyć aż do śmierci...

... żeby nie zamieszczać swoich komentarzy, które nijak nie odnoszą się do poruszanych treści. Czy tekst jest o tym, że nasze życie dzieje się TERAZ czy jak sugerują komentujący o koniunkturalnym sprowadzaniu także tego tematu do dylematu od którego momentu zaczyna się człowiek, kto o tym decyduje, na jakiej podstawie i kto ma decydować o jego życiu i jakości tego życia.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]