Reklama

Przyrodnik

Przyrodnik

09.02.2009
Czyta się kilka minut
W starości zadaję sobie dużo pytań, a niektóre odnoszą się do samych podstaw mojego, powiem raczej, światooglądu niż światopoglądu. Zapytuję też siebie o niektóre przeciwieństwa; na przykład o nigdy nie pokazaną jawnie konfrontację dwóch autorów: Gombrowicz - Miłosz.
D

Drugi rok obecności Uniwersytetu Latającego w Krakowie - działającego pod egidą Fundacji Kultury Chrześcijańskiej „Znak" - zainaugurowany został 21 stycznia wykładem Czesława Miłosza, zatytułowanym „Przyrodnik". W nowym skrzydle Biblioteki Jagiellońskiej zgromadziły się tłumy. Dziś drukujemy pełny tekst wystąpienia wygłoszonego wówczas przez naszego wielkiego Autora. Następny wykład, „Czy chrześcijaństwo zmieniło świat" wygłosi 25 lutego ks. Grzegorz Ryś. Pełną informację o programie Uniwersytetu Latającego Znaku znaleźć można na stronie internetowej www.uniwersytet.znak.com.pl „Tygodnik Powszechny" jest patronem medialnym całego przedsięwzięcia.


Próbując coś sobie wyjaśnić, muszę cofnąć się do czasu, kiedy zupełnie nie myślałem, że zostanę poetą, bo było postanowione, że wybieram zawód przyrodnika.

Działo się to w moich latach chłopięcych, kiedy to nasze...

14469

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]