Przykazania medialne
Przykazania medialne
1. Ustawa o mediach zawiera teraz zapis przyznający szefowi Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prawo do interweniowania, a nawet karania nadawców radiowych i telewizyjnych w przypadku naruszania zasad etyki dziennikarskiej. Zapis ten znalazł się w ustawie z inicjatywy Samoobrony: posłowie partii Andrzeja Leppera uzasadniają jego potrzebę złym traktowaniem przez media, dyskryminacją i kłamstwami na swój temat. Można się więc domyślać, że chodzi o administracyjną ochronę polityków "źle traktowanych" przez dziennikarzy i o miejsce, w którym będą się mogli poskarżyć.
SLD i PO zapowiedziały, że zaskarżą do Trybunału Konstytucyjnego niektóre zapisy nowej ustawy, m.in. właśnie ten dotyczący działań w zakresie etyki dziennikarskiej, widząc w nim rodzaj cenzury. Mało przekonująco brzmiała odpowiedź PiS, że nie należy się bać etyki, szczególnie w...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]