Reklama

Kto zatrzyma pisowski taran

Kto zatrzyma pisowski taran

06.12.2015
Czyta się kilka minut
Plan Kaczyńskiego jest prosty: do końca roku przejmą instytucje, potem rozdadzą socjalne prezenty.
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości w Sejmie, listopad 2015 r . Fot. Tomasz Gzell / PAP
B

Bezpłatne leki dla emerytów, obniżenie wieku emerytalnego, dodatek 500 zł na dzieci czy reforma podatku dla drobnych przedsiębiorców miały zyskać dla PiS-u długotrwałą przychylność. Szczególne nadzieje pokładane były właśnie w programie 500+. Pierwszy raz w historii ludzie dostaną od rządu gotówkę do ręki. To nie będzie pomoc socjalna dla najuboższych, ale pół tysiąca na każde drugie i następne dziecko – tak na prawicy rekonstruuje się walory tego planu.

Terapia szokowa

Jeden z wpływowych polityków PiS-u mówi „Tygodnikowi”: – Gdyby wybory odbywały się za rok, być może postępowalibyśmy inaczej. Ale najbliższe wybory – lokalne – są dopiero za trzy lata. W tym czasie możemy jeszcze odzyskać poparcie społeczne – tłumaczy on zachowanie swojej partii.

I nazywa je wprost terapią szokową: – Jak sama nazwa wskazuje, zaczyna się od szoku, ale szok nie może...

11781

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]